Inimene on surnud. Mida ma peaksin tegema?

 

Mida teha, kui ootamatult suri lähedane inimene?

Vaevalt keegi valmistub surmaks etk ja teab, millised toiminguid on vaja esmalt teha.

Tahame Teile rääkida, mida teha kõigepealt sõltuvalt inimese surma asjaoludest.

 

Kui teie lähedane suri kodus

Kindlasti peab kutsuma välja kiirabi 112 või pöörduda perearsti poole, kes tuvastab surma. Kutsuge eritransport surnukeha viimaseks surnukuuri.

Surnukeha transporditakse eritranspordiga surnukuuri, kus see säilitatakse asjakohaselt ja valmistatakse matusteks ette (pesu, habemeajamine, meik, riietamine, jne).

Kindlasti tuleb saada kätte surmatunnistus. Haigla või perearst väljastab surmatunnistuse.

Pöörduge matusebüroosse, et korraldada matused. Meie personal aitab teil kooskõlastada matused kalmistutega ja tellida krematooriumi teenuseid. 

 

Kui teie lähedane on surnud välismaal

Tegevuskava

Juhtub, et inimene on surnud välismaal. Õnnetus võib juhtuda turismi- või ärireisil. Surma põhjused on erinevad - õnnetus, südameatakk, haiguse ägenemine jne. Sellises olukorras surnu lähedased sageli ei tea, mida teha. Oluline on meeles pidada, et isegi siis, kui inimene sureb teises riigis, on võimalus probleemi lahendada ja tuua tema keha koju. Et vältida probleeme, mis on seotud surmaga välismaal, on soovitav välismaal reisides kasutada reisikorraldaja teenuseid ja vormistada tervisekindlustus.

Inimene suri teises riigis - kuhu pöörduda?

Sõltuvalt sellest, kuidas oli korraldatud reis, tuleks pöörduda erinevatesse asutustesse.

Tervisekindlustuse vormistamine on välisreisidel väga oluline. Praegu see on kohustuslik kõigile kodanikele, kes reisivad välismaale, kuigi seda nõuet eiratakse. Surma korral teises riigis aitab kindlustus katta surnukeha koju toomise kulud. Kui kindlustust ei ole, kannavad kõik kulud lahkunu sugulased ning surnukeha koju toomine võib maksta kümneid tuhandeid.

 

Dokumendid, mis on vajalikud surnu transportimiseks Eestisse

Kui inimene on surnud välismaal, surnukeha transportimiseks on vaja järgmisi dokumente:

Samuti võib vaja võtta sanitaarameti tõendit, tõendit surnukeha balsameerimisest, tollideklaratsiooni, tõendit selle kohta, et tsinkkirstus ei ole kõrvalisi esemeid.

Kõigile dokumentidele, mis on koostatud võõrkeeles, siis tuleb lisada notariaalselt kinnitatud tõlge. Tavaliselt surnukeha teisest riigist kohaletoimetamise eest hoolitseb konsulaat. Kulud katavad lahkunu sugulased või kindlustusfirma juhul kui oli vormistatud tervisekindlustus.

Отправьте нам сообщение
Оставьте свое сообщение в этой форме, мы получим его на e-mail и обязательно ответим!